Odkurzanie bez worków i kabli? Czemu nie!

Klasyczne odkurzacze, mimo iż wciąż są najpopularniejszymi urządzeniami do sprzątania – są dalekie od doskonałości. Emitują głośne dźwięki, pomimo rączek i uchwytów są ciężkie i nieporęczne, w dodatku aby obsłużyć większy od przeciętnej metraż musimy wspomagać się kilkoma przedłużaczami. Gdy dodamy do tego konieczność czyszczenia pełnego worka, bądź zbiornika z wodą – staje się jasne, że należy poszukać nowego rozwiązania.

Odkurzacze centralne są cudem myśli technicznej, idealnym rozwiązaniem pozwalającym na szybkie i łatwe oraz całkowicie bezpieczne odkurzanie domu, bez konieczności sprzątania kabli i przenoszenia wielkiej bryły odkurzacza. Przede wszystkim jednak centralny odkurzacz gwarantuje bezgłośne sprzątanie bez konieczności regulacji odbiorników audio. To ogromne udogodnienie. Jak wygląda odkurzacz centralny?

Odkurzacz centralny oprócz swojej głównej funkcji, ma tak naprawdę niewiele wspólnego z pojęciem tradycyjnego odkurzacza. Można go bardziej nazwać systemem odkurzającym. Składa się on z następujących elementów. Najważniejszy jest oczywiście zbiornik centralny, czyli mechanizm wyglądem przypominający tradycyjny odkurzacz, jednak kilkanaście razy od niego większy i umieszczony poza strefą mieszkalną domu. Zbiornik centralny jest przymocowany na stałe i nie trzeba go przenosić. Drugim elementem jest instalacja ssąca, a więc nic innego jak zespół rur PCW. Rury te instalowane są w ścianach, sufitach i pod podłogą, w sposób całkowicie niewidoczny dla oka. I na końcu ostatni element, czyli gniazda ssące rozmieszczane w kilku miejscach w domu. Oprócz nich możemy zamontować do zestawu także automatyczne szufelki, czyli niewielkie prostokątne otwory, do których za pomocą szczotki będziemy wmiatać piach lu kurz.

Jak widać instalacja odkurzająca nie jest wcale skomplikowana. Podobnie wyposażenie odkurzacza. Składa się na nie wąż i różnego rodzaju ssawki (tak jak w tradycyjnym odkurzaczu). Różnica polega jedynie na długości węża. Podczas, gdy w tradycyjnych odkurzaczach długość węża wynosi nieco ponad metr, tutaj mamy do dyspozycji węże o długości od 3 do 15 metrów.Sprzątanie nie wymaga zatem plątaniny kabli i dźwigania urządzenia. oszczędzamy mnóstwo czasu,a odkurzanie staje się przyjemną czynnością, którą wykonujemy w kilka chwil.

2 komentarze do Odkurzanie bez worków i kabli? Czemu nie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*