Auto dla kobiety

Kupno auta to ważna i jednocześnie dosyć trudna decyzja, którą warunkuje wiele czynników. Szczególnie, jeżeli wybieramy auto nie dla siebie a dla naszej partnerki. Kobiety mają do aut zdecydowanie inny stosunek i zwracają uwagę na zupełnie inne parametry niż mężczyźni. Idealne auto dla kobiety musi być zarówno sprawne i praktyczne jak również atrakcyjne wizualnie. Wygląd auta jest tutaj bowiem kwestią tak samo ważną jak sprawne zawieszenie.

Kobiety, w większości zdecydowanie lepiej odnajdują się w mniejszych autach. Nie przepadają za nadwoziem kombi, nie zależy im także szczególnie na silniku o wielkiej pojemności. Auta dla kobiet to przeważnie pojazdy miejskie, poruszające się po zatłoczonych miejskich ulicach i poszukujące stale miejsca do parkowania. Dlatego też doskonale sprawdzą się tutaj auta typu hatchback, które bez trudu odnajdą się w miejskiej dżungli. Kobiety zdecydowanie nie preferują małych kompaktowych aut, ponieważ nie są one uważane przez nie bezpieczne, a bardzo często z autem podróżują także dzieci. Wolą za to zdecydowanie silniki o niewielkich pojemnościach. Zaletą silników o niewielkich pojemnościach jest poza wygodą użytkowania przede wszystkim duża wydajność. Silniki 1.0, 1.2 i 1.4 palą niewiele, więc nawet podczas korków koszty paliwa będą stosunkowo niewielkie. Kobiety w przeciwieństwie do mężczyzn rzadko udają się w dalekie podróże, za to z powodzeniem pokonują niezliczoną ilość krótkodystansowych tras robiąc zakupy, odwożąc dzieci do przedszkoli, szkół czy na zajęcia dodatkowe. W tym przypadku silnik o dużej mocy byłby czystą rozrzutnością. W zamian za to warto wybrać auto z pojemnym bagażnikiem na zakupy czy dziecięcy wózek.

Nieocenione jest także wyposażenie auta. Mowa tutaj zarówno o designie jak i elementach wyposażenia zapewniających komfort i bezpieczeństwo prowadzenia auta. Dlatego także warto wyposażyć auto w cztery poduszki powietrzne, kamerę cofania, klimatyzację oraz – w przypadku podróży z dziećmi – system mocowania fotelików dziecięcych ISOFIX. W aucie dla kobiety z powodzeniem możemy zamówić jaśniejszą tapicerkę i oryginalne elementy wykończenia, które sprawią, że wnętrze zyska nieprzeciętny wygląd.

Auto dla kobiety musi łączyć w sobie wiele cech. Z jednej strony gwarantować sprawne poruszanie się po mieście, z drugiej – sprawdzić się także w dalszej podróży. Powinno być bezpieczne i komfortowe a także stylowe i z klasą. Dla kobiet auto jest gadżetem porównywalnym do butów, markowego zegarka czy kapelusza. To bez wątpienia duże wyzwanie.

3 komentarze do Auto dla kobiety

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*