Sala weselna, jako punkt numer jeden podczas organizacji przyjęcia

Wesele zazwyczaj składa się z wielu całkiem istotnych elementów, często również z z pozoru nic nie znaczących szczegółów. Dobrze jest więc podczas organizacji takiej imprezy w odpowiedni sposób zająć się wszelkimi aspektami, tak by nie pominąć nic ważnego i sprawić, by impreza była wspominana przez wszystkich gości przez długi czas. Najważniejsza jest mimo wszystko sala weselna, za którą powinniśmy się zacząć rozglądać wystarczająco wcześnie. Niektóre sale wymagają rezerwacji z niesamowitym wyprzedzeniem, często sięgającym nawet kilkunastu miesięcy. Jeżeli zależy nam na idealnej sali, musimy mieć więc na uwadze istotne elementy, na które warto jest zwracać uwagę podczas jej wyboru.

Wielkość sali i lokalizacja

Przed wynajęciem sali, należy zastanowić się, ile mniej więcej osób będziemy chcieli zaprosić. Pomoże nam to w wynajęciu sali, która nie będzie miała problemów z pomieszczeniem wszystkich gości i zapewni im sporo miejsca do całonocnej zabawy, która nierzadko potrafi przecież trwać do białego rana a nawet dłużej. Dobrze byłoby, by na sali znajdowało się sporo miejsca dla zespołu grającego o ile mamy zamiar taki wynająć, dobrze byłoby również, gdyby znało się tam spore, kuchenne zaplecze, które posłuży do przygotowywania posiłków. Lokalizacja sali jest istotna szczególnie dla niektórych gości. Warto wybrać takie miejsce, które idealnie będzie pasowało większości gości, jeżeli będą oni musieli pokonać dość dużą odległość, można rozważyć opcję zagwarantowania im noclegu w okolicy.

Wesele (sxc.hu)
Wesele (sxc.hu)

Dekoracje i kolorystyka

Jeżeli już wynajmiemy salę, to na jakiś czas przed samym weselem, konieczne będzie zorganizowanie odpowiednich dekoracji, które będą w stanie nadać imprezie specyficznego klimatu i niepowtarzalnego charakteru. Na dzień dzisiejszy wesela Bielsko-Biała organizowane są w taki sposób, by wesele odbywało się według konkretnego motywu przewodniego, który pozwoli na zdecydowanie łatwiejsze dopasowanie wielu dekoracji oraz kolorystyki. Oczywiście wybór motywu przewodniego nie jest żadnym wymogiem, jednak warto jest mieć na uwadze, jak bardzo może to pomóc, w zorganizowaniu nie tylko samych dekoracji, ale nawet tortu, jedzenia czy wielu innych aspektów, które związane są z weselem.

Tort weselny (sxc.hu)
Tort weselny (sxc.hu)

Ułożenie stolików i krzeseł na sali

Na sali weselnej, wszelkiego rodzaju stoliki i krzesła dla gości, powinny być ułożone w wystarczająco dobry sposób, tak by nie było większych problemów z rozmieszczeniem wszystkich osób. Tutaj też nie wystarczy zrobić tego byle jak. Ważne jest, by stoliki zostały rozłożone tak, by każdy gość mógł z łatwością opuścić swoje miejsce, choćby w celu pójścia do łazienki. Nie można też przecież ułożyć stolików tak, by znajdowały się zbyt blisko siebie, a ogromna część sali pozostałaby zupełnie niewykorzystane. Konieczne jest więc wykonanie tego w dość umiejętny i rozważny sposób, tak by nikt nie miał powodów do narzekań i by impreza udała się i została zapamiętana przez gości przez naprawdę długi czas.

1 Komentarz do Sala weselna, jako punkt numer jeden podczas organizacji przyjęcia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*