Pamiątka z wesela

Ślub i wesele to ważna i wzniosła uroczystość, którą wspominamy jeszcze wiele miesięcy po ślubie. Organizując przyjęcie weselne bardzo wiele uwagi przykładamy do tego, aby było to przedsięwzięcie niezapomniane zarówno dla samych młodych jak i dla gości. Z tego też powodu organizujemy sesje ślubne i zatrudniamy fotografa, który uwieczni chwile szczęścia i nada wspomnieniom wyjątkowego blasku. Jednak zdjęcia, choćby były najlepsze, nie przekazują wszystkiego. Pod tym względem nieocenione jest filmowanie.

d

Firm w branży filmowej oferujących usługę filmowania wesela jest na rynku całe mnóstwo. Ze względu na szerokie zapotrzebowanie rynku, oprócz tych profesjonalnych powstają także całkiem amatorskie, które nie posiadają zarówno odpowiedniego sprzętu jak i przygotowania. Wbrew pozorom dokumentacja ślubu i wesela wymaga niemałych umiejętności i doskonałego zmysłu filmowca, który uchwyci i wyeksponuje to, co najpiękniejsze, a ukryje wszelkie niedoskonałości i potyczki. W filmowaniu wesela istotne jest bowiem nie tylko nagrywanie ale także i montaż. To w zasadzie od niego zależy w większości efekt końcowy. W studio spośród zgromadzonego materiału wybierane są najciekawsze ujęcia, dobierana jest do nich muzyka i grafika. Jest to dość trudne zadanie.

c

Poszukując kamerzysty na wesele warto najpierw zasięgnąć opinii bliższych lub dalszych znajomych i poprosić ich o pokazanie nagrania z wesela. W ten sposób ocenimy najlepiej umiejętności kamerzysty i klimat w jakim stworzono nagranie. Jeżeli nie mamy takiej możliwości, to koniecznie poprośmy o nagranie demo kamerzystę. W większości przypadków firmy takie, jak chociażby filmowanie Szczecin posiadają taśmy demo i chętnie udostępniają je klientom. Decydując się na usługi konkretnej firmy musimy precyzyjnie określić nasze oczekiwania. Chodzi tu przede wszystkim o czas pracy kamerzysty a także, sytuacje, które ma dokumentować. Część par nie życzy sobie kamerzysty w domu, inne chcą aby nagrywano całe wesele. Standardowo jednak przyjmuje się, że kamerzysta pracuje na weselu do północy, potem gościa bawią się bez świadków. Bardzo często oprócz filmowania wesela, możemy zamówić także ślubną sesję. Taki pakiet jest o wiele tańszy niż osobno zamawiana usługa w dwóch różnych miejscach. Filmowanie wesela to świetna sprawa, ponieważ otrzymujemy multimedialną pamiątkę, która idealnie odtwarza weselny nastrój i klimat. Dzięki profesjonalnemu sprzętowi i ekipie obraz jest dobrej jakości i nie ma mowy na żadną wpadkę.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*