Działania na rzecz ochrony środowiska

Żyjemy w świecie, w którym ogromny nacisk kładzie się na ochronę środowiska naturalnego. Unia Europejska dąży do tego, aby wyeliminować zagrożenia, które związane są z zanieczyszczeniami, które każdego dnia w ogromnej ilości przedostają się do naszego świata. Obejmują one zarówno atmosferę, jak również wody oraz ziemię. Musimy mieć świadomość tego, że takie rzeczy mogą wpływać na życie każdego z nas – nawet jeżeli nie czujemy, że żyjemy w tak mocno zanieczyszczonym świecie. Jedną z najważniejszych rzeczy, o której powinnyśmy pamiętać to to, że my również możemy przyczynić się do tego, że ich stan stanie się lepszy. Będziemy musieli zdecydować się na kilak wyrzeczeń, ale będzie warto. Bardzo często można spotkać się ze stwierdzeniem, że jedna osoba nie jest w stanie niczego zmienić. To prawda – starania jednostki nie przyniosą wielkich zmian, ale możemy przez swoje zachowanie zainspirować inne osoby. Jeżeli my będziemy dbali o środowisko naturalne to wkrótce osoby z naszego otoczenia również zaczną się tym przejmować. Pozwoli nam to wpłynąć na coraz więcej osób. Najgorszą rzeczą na jaką możemy się zdecydować to dawanie przyzwolenia osobom, które za grosz nie dbają o środowisko.

Ochrona środowiska

Takich osób niestety nie brakuje. są to ludzie, którzy np. stosują nieekologiczny opał w trakcie zimy. Często można spotkać się z osobami, którzy spalają w piecu lakierowane meble czy nawet gumę – ogólnie wszystko to, co może się palić i dać nam dodatkowe ciepło. W ten sposób do środowiska przedostają się jeszcze większe ilości szkodliwych substancji, które mogą doprowadzić do zatrucia wielu osób , a nawet śmierci. Wydaje się nieprawdopodobne? W samej tylko Polsce dochodzi do bardzo wielu sytuacji, w których zanieczyszczenie jest na tyle duże, że powoduje śmierć ludzi. Wyobraźmy sobie, że ten problem dotyczy również nas, bo my również mieszkamy w tym samym mieście i jesteśmy narażeni na oddziaływanie tych samych rzeczy. Powinniśmy podejść do tego tematu w odpowiedni sposób, aby nie narażać się na tego rodzaju problemy. Dobrym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się na rozwiązania ekologiczne w każdym aspekcie swojego życia. W ten sposób nie będziemy musieli ryzykować zdrowia i życia swojego oraz bliskich nam osób.

Ekologiczne pozyskiwanie energii (sxc.hu)
Ekologiczne pozyskiwanie energii (sxc.hu)

Decyzja środowiskowa

Obecnie mamy do czynienia z dużym położeniem nacisku na ekologie w przypadku przemysłu. Dlatego też potrzebne jest decyzja środowiskowa, gdy mamy zamiar wybudować jakiś obiekt lub nieruchomość. Przed rozpoczęciem budowy badane jest to w jaki sposób taka inwestycja będzie oddziaływała na środowisko naturalne. Szczególnie jeżeli wiąże się to z koniecznością wycinania drzew – może okazać się, że na danym terenie znajdują się legi rzadkich gatunków zwierząt, które są pod ochronę. Może to być również miejsce, gdzie rosnąć mają rośliny i krzewy, które również zagrożone są wyginięciem. Musimy ubiegać się o wydanie specjalnej decyzji, która będzie stwierdzała, że wybudowanie danego obiektu nie będzie powodowało zakłócenia w ekosystemie i nie będzie powodowało wyginięcie rzadkich gatunków zwierząt czy roślin. Dopiero, gdy takie pozwolenie zostanie wydatne to możliwe stanie się rozpoczęcie prac budowlanych i przystąpienie do realizowania takiej inwestycji.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*