Nie znosisz się pakować? Jest na to sposób!

Uroczy wyjazd w góry, romantyczny weekend we dwoje czy podróż w dalekie, ciepłe i słoneczne krańce świata to wielka radość ale i kłopot, bo do jednej walizki trzeba zmieścić całkiem sporo rzeczy. Pakowanie bywa zmorą niezależnie od wieku i płci, zarówno mężczyźni jak i kobiety nie znoszą się pakować. Problem jeden ale różne jego aspekty, ponieważ dla kobiety i mężczyzny pakowanie rodzi zupełnie inne trudności.

c

Główny problem kobiet, jaki pojawia się przy pakowaniu, to zbyt duża ilość rzeczy, które do tego pakowania są przygotowane. Kobiety zabierają mnóstwo ubrań, butów, kosmetyków i akcesoriów kompletnie nie potrafiąc oszacować, co tak właściwie może być im potrzebne. Nie jest to wielki problem, jeżeli wybierają się na wyjazd autem, problem pojawia się podczas podróży samolotem, kiedy to zmuszone są przestrzegać wytycznych zarówno odnoszących się do bagażu głównego, jak i podręcznego.

U mężczyzn pakowanie wcale nie wygląda lepiej.

Mężczyźni w tej kwestii są całkowitym przeciwieństwem. W większości przypadku bagaż mężczyzny jest niewielki, żeby nie powiedzieć ubogi. Znajdują się tam tylko i wyłącznie rzeczy najbardziej potrzebne, a więc ubranie na zmianę i akcesoria higieniczne. Mężczyźni przy całej swojej doskonałej organizacji, kompletnie nie potrafią dopasować bagażu do okoliczności. Niezależnie od tego czy jadą na paintballa czy na weekend do Paryża – zabiorą te same rzeczy. Może to wywołać niemały problem a na pewno sprzeczkę w przypadku, gdy w wyjeździe towarzyszy im kobieta.

b

Idealny turysta to przede wszystkim turysta dobrze spakowany. Z pewnością moglibyśmy mówić o turyście idealnym, gdybyśmy połączyli zalety męskiego i kobiecego pakowania eliminując z nich usterki. Nie jest to zadanie łatwe, ale na szczęście możemy liczyć tutaj na pomoc. Od pewnego czasu w sieci znaleźć można specjalne programy, aplikacje a nawet strony internetowe poświęconego zagadnieniu pakowania (na przykład Travellers List). Do dyspozycji turysty oddana zostaje aplikacja, która ustala listę potrzebnych do spakowania rzeczy w zależności od profilu wycieczki. Programujemy go za pomocą wyszukiwarki, w której znajdują się pola takie jak między innymi miejsce pobytu, czas pobytu, porę roku, rodzaj torby lub walizki, środek transportu oraz oczywiście podstawowy podział na płeć. Ciekawą pozycją jest także określenie, czy podczas pobytu zamierzamy prać nasze ubrania. Są to, jak widać, bardzo praktyczne poradniki czy wręcz niezbędniki domowego pakowania.

Korzystanie z aplikacji pomagającej w pakowaniu jest intuicyjnie, wystarczy zaznaczać odpowiedzi na pytania i czekać, aż system wygeneruje nam listę rzeczy, które musimy spakować. Lista, którą widzimy na monitorze komputera a nie jedynie we własnych myślach pozwala na skrupulatne pakowanie bez pominięcia czegokolwiek lub zabrania zbyt dużej ilości rzeczy. To szalenie pomocne w trakcie gorączkowego przygotowania do wyjazdu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*