Jak poradzić sobie z ociepleniem poddasza?

Poddasze jest doskonałym miejscem do tego, by urządzić dodatkowy pokój lub miejsce, w którym można spędzać czas w jakiś ciekawy sposób. Jednak by na poddaszu przebywało się każdemu naprawdę dobrze, należy wziąć pod uwagę, jak ważne jest odpowiednie go wykończenie oraz zaaranżowanie wolnej przestrzeni. W przypadku poddasza spotkać się można z wieloma problemami, które mogą wiele utrudnić. Najważniejsze jest jednak samo ocieplenie poddasza, które pozwoli na utrzymanie w znajdujących się w nim pomieszczeniach odpowiedniej temperatury.

Poddasze (pixabay.com)
Poddasze (pixabay.com)

Sposoby na ocieplenie poddasza

Istnieją dwa sposoby ocieplenia tego typu pomieszczeń. Jednym z najtańszych i najbardziej opłacalnych może okazać się wykorzystanie po prostu styropianu. Jest to materiał posiadający doskonałe właściwości termoizolacyjne, przez co jest doskonały do tego typu zadań. Jednak znacznie skuteczniejsze może okazać się ocieplanie natryskowe, które jest nieco droższe, ale pozwala na uniknięcie mostków termicznych.

Jakie są zalety skutecznego ocieplenia?

Najważniejsze w tym przypadku jest zapewnienie sobie zdecydowanie większej izolacji dachu. Dzięki temu instalacja grzewcza będzie znacznie skuteczniejsza, dzięki czemu my sami będziemy mogli cieszyć się znacznie wyższą temperaturą, przez długą ilość czasu. Na dzień dzisiejszy wiele osób ma jednak problem z ociepleniem poddasza oraz wykończeniem go, ze względu na obecność skośnych ścian spowodowanych przez dach. Jednak dla chcącego nic trudnego. Każdy poradzi sobie z takimi zadaniami, ponieważ sklepy budowlane dają dostęp do wielu materiałów.

1 Komentarz do Jak poradzić sobie z ociepleniem poddasza?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*