Samodzielna nauka programowania – czy to możliwe?

Programiści są osobami, których obecność jest jak najbardziej wskazana w przypadku wielu firm. Jest to zawód naprawdę potrzebny, na który zapotrzebowanie stale rośnie. Sprawia to, że całkiem spora liczba osób wybiera ten zawód i pod jego kątem decyduje się kształcić. Młodzi ludzie bardzo często wybierają związane z informatyką stosowaną kierunki na studiach i decydują się również na samodzielną naukę programowania. Ale czy można skutecznie samemu nauczyć się programować w jakimś języku?

Niektóre języki programowania pozwalają tworzyć aplikacje na wiele urządzeń (pixabay.com)
Niektóre języki programowania pozwalają tworzyć aplikacje na wiele urządzeń (pixabay.com)

Określ jakiego języka chciałby się nauczyć i dlaczego

Pomimo, że wiele języków programowania wygląda pod względem samej składni bardzo podobnie, to w wielu przypadkach różnią się one od siebie w bardzo dużym stopniu. Programuje się w nich pod różne platformy oraz urządzenia. Ważne jest więc, by wybrać jakiś konkretny język, którego nauką chcielibyśmy się zająć. Dobrze jest mieć na uwadze, że niektóre z języków są bardziej uniwersalne, a inne mniej. Niemniej jednak, nauczenie się jednego, zdecydowanie ułatwi nam naukę innych oraz przyswajanie wiedzy z zakresu informatyki.

Co dalej? Czym pomóc sobie w nauce?

Nauka programowania nie jest taka prosta, jeżeli nigdy nie mieliśmy z tym zagadnieniem do czynienia. Należy na początku zrozumieć jak działają programy komputerowe, z jakich narzędzi korzystają i co konieczne jest do ich napisania. Wspomóc się możemy oczywiście przy pomocy internetu, w którym znajdziemy dużo wartościowych informacji oraz książek, które od zawsze były doskonałym źródłem wiedzy różnego pokroju.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*