Drewniane schody a bezpieczeństwo domowników

Drewno jest materiałem doskonale prezentującym się we wnętrzach domu. Można stosować je w poszczególnych pomieszczeniach w różnej formie. Bardzo często decydujemy się na stworzenie w domu drewnianych podłóg, które są naprawdę piękne oraz bardzo wytrzymałe. Idealnie komponują się wraz z nimi drewniane schody. Jednak w ich przypadku, należy mieć również na uwadze kwestie bezpieczeństwa domowników. Zaimpregnowane odpowiednio schody, mogą okazać się dość śliskie, co stanowić może swego rodzaju zagrożenie.

Po schodach należy chodzić w bezpieczny sposób (pixabay.com)

Balustrady, jako obowiązkowy element schodów

Trudno jest obyć się w przypadku jakichkolwiek schodów bez stosowania balustrad oraz poręczy. Dzięki nim możliwość pośliźnięcia się spada dość diametralnie, dzięki czemu zmniejszyć możemy prawdopodobieństwo wystąpienia poważniejszego wypadku. Takie balustrady śmiało możemy wykonać również z drewna, dzięki czemu idealnie współgrają one z drewnianymi schodami.

Dywaniki i maty antypoślizgowe

Doskonałym rozwiązaniem jest również stosowanie antypoślizgowych mat oraz dywaników. Zazwyczaj kładzie się je na powierzchni każdego ze schodów, dzięki czemu osiągnąć można naprawdę doskonały efekt antypoślizgowy. Takie maty lub dywaniki doskonale się prezentują, więc nie będą w stanie zepsuć elegancji schodów. Warto jest więc je zastosować, ponieważ upadek ze schodów mógłby skończyć się dla nas naprawdę bardzo tragicznie. Nie ma nic przyjemnego w tego typu upadku, który może sprawić, że wylądujemy w szpitalu.

1 Komentarz do Drewniane schody a bezpieczeństwo domowników

  1. Sam materiał z jakiego są wykonane schody nie jest aż tak wielkim problemem. W wielu domach można spotkać się z wyjątkowo stromymi, kręconymi schodami. Szczerze nie wyobrażam sobie korzystania z takich schodów na co dzień, bo są jak dla mnie okropnie niebezpieczne, a co dopiero dla małych dzieci?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*