Wady i zalety ogrzewania podłogowego

Ogrzewanie podłogowe nie jest raczej wymagane, jeżeli liczymy na to, by w naszym domu stale panowała wystarczająco wysoka temperatura. Ogrzewanie podłogowe może jednak dostarczyć całkiem sporo komfortu, szczególnie jeżeli mamy zwyczaj poruszania się po własnym domu bez wykorzystywania czegoś co przed chłodem mogłoby ochronić nasze stopy. Ogrzewanie podłogowe sprawia, że przyjemnie spaceruje się po podłodze nawet na boso. Warto więc zastanowić się nad jego zastosowaniem, jeżeli nie przeszkodzą nam pewne wady takiego ogrzewania.

Podłoga drewniana (pixabay.com)

Ogrzewanie nie na dające się do użytku przy niektórych podłogach

Ogrzewanie podłogowe zazwyczaj składa się z sieci rurek, które zamontowane są pod podłogą. W takich rurkach, które są ułożone tak, by ciepło dokładnie rozchodziło się na całą powierzchnię podłogi, zazwyczaj płynie gorąca woda. Osiąga ona temperatury do 30 st. C, przez co taki ogrzewanie nie może zostać zastosowane w przypadku niektórych podłóg. Niektóre materiały przy dłuższym kontakcie z taką temperaturą mogłyby ulec zniszczeniu.

Problematyczne awarie

Dobrze wykonana instalacja ogrzewania podłogowego nie powinna sprawiać nam problemów na przestrzeni wielu lat. Jednak trzeba przyznać, że awarie tak czy inaczej się zdarzają. W takich sytuacjach, należy mieć na uwadze, że jakakolwiek awaria spowodować może konieczność demontażu podłogi, tak by można było w ogóle dostać się do uszkodzonego fragmentu instalacji. Kłopotliwe bywa również zlokalizowanie ewentualnych usterek.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*