Szklany czy drewniany blat?

stół

Wybierając stół, warto zwrócić uwagę nie tylko na jego kształt, wielkość i wygląd, ale również na materiał, z którego został wykonany. Tradycyjne drewniane stoły czasem są zastępowane przez bardziej nowoczesne. Coraz popularniejsze na rynku stają się również stoły ze szklanymi blatami. Z pewnością wyglądają one efektownie i elegancko, jednak czy są praktyczne?

Sprawiają one wrażenie lekkich, i zazwyczaj również w rzeczywistości nie są tak ciężkie jak drewniane stoły. Jednak często zarzuca się im małą wytrzymałość, co nie do końca jest zgodne z prawdą. Zazwyczaj szklane blaty są wykonane ze szkła hartowanego, wytrzymałego na uderzenia. Jest ono również odporne na temperaturę, więc bez obaw możemy na nim stawiać naczynia z gorącymi napojami i daniami. Co więcej, szklany blat jest zdecydowanie łatwiejszy w czyszczeniu, niż blat drewniany.

Jednak jednocześnie szklany blat wymaga systematycznego przecierania, ponieważ widać na nim najdrobniejsze zabrudzenia. Dla uniknięcia tego problemu, możemy zdecydować się na blat z czarnego szkła, ale wówczas będziemy się borykać z osadzającym się kurzem. Nieuniknione mogą się okazać zarysowania blatu, a nawet obtłuczenia na brzegach. Dla jego zabezpieczenia, możemy go oprawić, a przy spożywaniu posiłków, korzystać z podkładek.

Stoły zarówno ze szklanym, jak i drewnianym blatem, możemy znaleźć na stronie http://www.abar.com.pl/produkty/stoly/. Podejmując decyzję o zakupie, warto pamiętać o tym, że szklany blat zapewnia lepszy design, jednak praktyczniejszy zapewne okaże się stół z drewnianym blatem.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*