Codzienne spożywanie Herbaty

Herbata tak samo jak i kawa jest bardzo popularnym napojem podawanym w każdym domu. Idąc do kogoś w gości zazwyczaj pierwszym pytaniem jest czy chcemy herbatę. Sposobów podania herbaty jest tak samo wiele jak kawy. Dodatkowo w sklepach można spotkać wiele jej rodzajów. Bardzo powszechna jest zielona herbata, określana jako ta najzdrowsza co jest nie do końca prawdą. Jej działanie jest bardzo zbliżone do zwykłej czarnej herbaty.

Korzystne działanie herbaty

W herbacie jest zawarta Teina, czyli herbaciany odpowiednik kofeiny. Jej działanie jest podobne do kofeiny jednak może się wydawać, że trochę słabsze. Działa na centralny układ nerwowy, przez co bez wątpienia pobudza. Dodatkowo korzystnie wpływa na pracę jelit, czyli ogólnie na metabolizm. Herbata jest także jednym z lepszych przeciwutleniaczy przez co pomaga w unikaniu poważnych chorób takich jak miażdżyca czy udar mózgu. Warto wspomnieć także o zawartości naturalnego fluoru w liściach herbaty, co działa pozytywnie na nasze zęby. Stwierdzono również dobroczynne działanie herbaty podczas różnych zatruć pokarmowych.

herbata (pixabay.com)

Czy ciągłe spożywanie jest zdrowe?

Tak jak większość produktów, które działają korzystnie na zdrowie, herbata w większych ilościach może zaszkodzić. Jeśli mowa o większych ilościach to będzie to powyżej 4 filiżanek na dzień. Herbata nie jest wskazana dla osób cierpiących na nadciśnienie czy bezsenność. Wypicie jednej filiżanki bezpośrednio przed snem może sprawić kłopoty z zaśnięciem. Jednak to praktycznie wszystkie możliwe negatywne skutki więc jednoznacznie można stwierdzić, że picie herbaty działa korzystnie na zdrowie i wypicie 2 filiżanek dziennie może pomóc w utrzymaniu zdrowia.

2 komentarze do Codzienne spożywanie Herbaty

    • Ja tak samo pani Magdo. U mnie w domu obowiązuje tradycja, że kto wstanie pierwszy to robi herbatę na cały dzień do dzbanka. Niestety w związku z moją pracą ciągle wypada na mnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*