Okres chorób i przeziębień

choroba (pixabay.com)

Raz na jakiś czas zdarza nam się zachorować. Nie jest to przyjemny czas, ponieważ może spowodować wyjątkową frustrację. Zwłaszcza gdy planuje się aktywność w jakiś wolny dzień, a choroba pokrzyżuje plany. Najczęściej choroby pojawiają się w okresie jesiennym lub wiosennym. Nie jest to przypadkowe, ponieważ co roku ludzie popełniają te same błędy. Można już jednoznacznie stwierdzić, że ludzie nie nauczą się przestrzegać odpowiednich zasad ubioru do pogody. To właśnie o ubiór chodzi, ponieważ większość osób nie dostosowuje ubioru do warunków pogodowych. Widać to szczególnie na wiosnę, kiedy pojawiają się pierwsze cieplejsze dni, a można już spotkać osoby chodzące w samych koszulkach z krótkim rękawem.

Jak ustrzec się przed chorobami?

Wbrew pozorom można uniknąć czasem przeziębienia. Podstawą będzie właśnie odpowiedni ubiór do panujących warunków pogodowych. Warto jeszcze próbować przewidzieć późniejsze warunki i wychodząc na zewnątrz, wziąć do ręki chociażby kurtkę. Ważna jest także odpowiednia dieta, bogata w witaminy i składniki mineralne. Jeśli chodzi o witaminy, to wiadomo że najważniejsza w tym przypadku będzie witamina C, która gwarantuje wzmocnienie odporności. Witaminę C najlepiej pozyskać ze wszelkiego rodzaju owoców cytrusowych, jednak można także zakupić odpowiednie suplementy.

lekarstwa (pixabay.com)

Gdy już zachorujemy

Gdy już niestety zachorujemy to trzeba podjąć szybką i skuteczną walkę. Nie można doprowadzić do dalszego rozwoju choroby, ponieważ to będzie wyjątkowo nieprzyjemne. Najlepiej zacząć od domowych sposobów takich jak herbaty z miodem, czy gorące mleko z czosnkiem. Domowe sposoby będą najbardziej korzystne dla zdrowia, ponieważ nie będą działać na szkodę żołądka. Jednak gdy widzimy, że nic się nie poprawia to konieczna będzie wizyta u lekarza. Obecne lekarstwa bez problemu radzą sobie z każdym rodzajem przeziębienia, ale trzeba pamiętać o specjalnych tabletkach osłonowych na żołądek.

1 Komentarz do Okres chorób i przeziębień

  1. Jak tylko zbliża się jesień to codziennie pije co najmniej jedną filiżankę herbaty z cytryną i miodem. Mam wrażenie, że to pomaga bo od dwóch lat nie zachorowałem w okresie jesienno-zimowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*