Jak walczyć z alergią?

Obecne statystyki pokazują, że chorych na alergię przybywa z roku na rok. Alergia jest wykrywana wśród dzieci i jeżeli zostanie zdiagnozowana odpowiednio wcześnie to można zatrzymać jej negatywny rozwój. Każdemu alergia kojarzy się z osobami, które przy spotkaniu się z odpowiednim czynnikiem kichają i przecierają oczy. To jest jedna z najczęstszych reakcji, ale są jeszcze dużo gorsze, które mogą zagrażać życiu czy nawet zdrowiu. Alergii nie można lekceważyć, bo może prowadzić do rozwoju astmy, a astma jest bardzo niebezpieczna.

Czym się objawia?

Pierwsze objawy alergii pojawiają się pod postacią silnego podrażnienia nosa, oczu, oraz gardła. Jest to bardzo specyficzne uczucie, a do tego towarzyszy wodnisty katar. Osoba cierpiąca na alergię prawdopodobnie będzie kichała i przecierała oczy. Gorzej sytuacja wygląda przy uczuleniach na artykuły spożywcze. Te uczulenia są bardzo niebezpieczne, ponieważ zjedzenie jedzenia zawierającego alergen może skutkować nawet wstrząsem anafilaktycznym. Ten rodzaj wstrząsu wymaga wezwania pogotowia i fachowej pomocy medycznej. Dlatego właśnie alergicy, którzy mają stwierdzone uczulenie na pokarm muszą nosić ze sobą zastrzyki z adrenaliną.

alergolog (pixabay.com)

Walka z alergią

Każda osoba chorująca na alergię potrzebuje fachowego leczenia. W młodszym wieku stosuje się tak zwane odczulanie, które polega na podawaniu substancji na którą jesteśmy uczuleni w małych dawkach. Brzmi kontrowersyjnie, ale nasz organizm przy kontakcie z substancją, jest w stanie powoli się uodparniać. Po kilku sesjach możliwe jest zmniejszenie objawów praktycznie do zera, ale ta technika nie zawsze działa. Najczęściej chory jest skazany na przyjmowanie leków przez całe życie, które w dużym stopniu łagodzą uporczywe objawy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*