Sprzęt do gry – konsola vs komputer

Od wielu lat trwa niezbyt oficjalny spór graczy komputerowych z tymi konsolowymi. Jak wiadomo komputer jest platformą, która nie została stworzona stricte do gier. Gry są bardziej na boku jeśli chodzi o pracę przy komputerze. Komputer służy głównie do przeglądania internetu, pracy w środowiskach tekstowych i do innych mniej lub bardziej skomplikowanych działań. Konsole natomiast zostały stworzone do gier i w zasadzie to głównie do gier. Oczywiście z biegiem lat pojawiła się tam opcja przeglądania internetu, ale każdy kto korzystał wie, że nie jest to zbyt wygodne.

Komputery do gier

Obecnie na rynku wszędzie pojawiają się frazy „komputer dla gracza”. Zostały stworzone specjalne podzespoły, które umożliwiają grę w nawet bardzo wymagające tytuły, ale żeby złożyć taki komputer potrzeba trochę pieniędzy. Dość dobry komputer kosztuje obecnie około 8 tysięcy złotych wraz z wyposażeniem. To dla przeciętnego Kowalskiego kilka miesięcy pracy na czysto. Jednak komfort gry na komputerze nieraz przekracza ten oferowany przez konsolę. Limit w kwestii grafiki i wyświetlania obrazu leży tylko w grubości naszego portfela i zakupionych podzespołach komputerowych.

gra na konsoli (pixabay.com)

Konsole

Konsole od zawsze były produkowane z myślą o sprawnym graniu w rozmaite produkcje. Do pewnego czasu było dokładnie tak jak to było zaplanowane. Gry pracowały na konsolach bez problemu i przewyższały możliwości komputerów. Później nastąpił czas, kiedy to komputery zaczęły przeganiać technologicznie konsole, przez co na konsoli mogliśmy grać w 30 klatkach na sekundę, a komputer nie miał ograniczeń. To sprawiło dość sporą burzę, ale aktualnie producenci konsol nadrabiają zaległości i oferują możliwości aktualne z obecną technologią. Dla porównania zestaw konsola, pady i telewizor nie przekroczy raczej granicy pięciu tysięcy złotych, uwzględniając całkiem porządny telewizor.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*