Czy robienia masażu można się nauczyć?

kursy masażu

Oczywiście, że można! Pytanie tylko: jak? Podpowiadamy kilka sposobów, dzięki którym będziesz mogła zrobić miłą niespodziankę swoim domownikom.

1. Głaskanie – od tego rozpoczynamy masaż, by wyciszyć masowaną osobę. W zależności od potrzeb możemy wykonywać ruchy wzdłuż, poprzecznie lub okrężnie.

2. Rozcieranie – masujemy skórę kolistymi ruchami, w każdym miejscu trzykrotnie powtarzając ruch po kole. Równomiernie zwiększamy siłę nacisku.

3. Ugniatanie – ruchy wykonujemy od kręgosłupa do boku lub od pasa do barków. Technika polega na chwytaniu mięśni między kciuk i resztę palców.

4. Oklepywanie – czyli szybkie uderzenia w mięśnie poprzeczne. W zależności od potrzeb możemy robić to opuszkami palców, dłoniami lub krawędzią dłoni.

Kursy masażu

Nie zapominaj jednak, że zrobienie profesjonalnego masażu wymaga miesięcy – a może nawet lat – praktyki. Jeśli chcesz robić to naprawdę dobrze, a może nawet zająć się masażem zawodowo, to może kursy masażu są dla Ciebie? W internecie znajdziesz całą gamę ofert, od kursu tapingu w fizjoterapii i masażu, przez masaż tkanek głębokich, na terapii manualnej i igłoterapii kończąc.

Na takich kursach dowiesz się nie tylko, jak masować, ale przede wszystkim nauczysz się dostosować sposób masażu do danej osoby. W zależności od stanu zdrowia, wagi i budowy ciała, każdy wymaga innej techniki. Zatem jeśli naprawdę chcesz się czegoś nauczyć, to nie poprzestań na naszych kilku radach i spróbuj swoich sił na profesjonalnym kursie masażu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*