Jakie akcesoria można zamieścić na rowerze?

Dla niektórych z nas rowery są całym życiem i to właśnie na nich chcemy się poruszać. Jest to przede wszystkim oszczędność, bo wsiadając rano nie musimy martwić się chociażby paliwem. Poza tym nie obowiązuje nas żadne ubezpieczenie pojazdu, ani nic z tych rzeczy. Dlatego właśnie rower jest opłacalny, a w szczególności w obrębie większych miast. Jeżeli mamy do pracy zaledwie kilometr lub dwa, a dzieli nas kilka przecznic miejskich, to rower będzie dużo lepszym środkiem transportu. Zaoszczędzimy na tym naprawdę sporo pieniędzy. Poza tym rower wcale nie musi być tak nudny jak może nam się wydawać. Jest sporo akcesoriów, w które można rower wyposażyć.

Oświetlenie

Oświetlenie jest tą częścią roweru, która z jednej strony nie jest wymaga ale z drugiej jest. Chodzi o to, że podczas dnia nie musimy mieć żadnego oświetlenia, ale po zmierzchu nie wolno się poruszać rowerem bez kompletu lamp. Producenci obecnie ścigają się w kwestiach technologicznych i przez to można spotkać się z naprawdę ciekawymi lampami. Jedne pełnią rolę światła dziennego, które tak samo jak w przypadku samochodów jest wykonane z technologii LED. Inne znowu to pełnoprawne lampy, które oświetlają ulicę mocnym, białym światłem. Oprócz pierwotnej funkcji lampy mogą pełnić funkcję ozdobną. W każdym razie warto wyposażyć swój rower w oświetlenie, a w sklepach rowerowych możemy znaleźć naprawdę ciekawe lampy, które na pewno wpasują się w nasz rower.

oświetlenie rowerowe (pixabay.com)

Licznik

Osoby, które bardziej aktywnie spędzają czas na rowerze bardzo lubią liczyć sobie osiągnięcia. Najczęściej jest to po prostu przejechana odległość, czas i spalone kalorie. Takie informacje podają liczniki rowerowe RowerTour.com. To bardzo proste urządzenia, które potrafią także mierzyć aktualną prędkość. Same liczniki mogą urozmaicić trening, ale jest to technologia, która zaczyna być wypierana. Obecnie można zakupić na rower specjalne nawigacje. Jeżeli to nas nie satysfakcjonuje, to na smartfony zostały stworzone specjalne aplikacje, które oprócz mierzenia prędkości, pokazują trasę i przeliczają nasz wysiłek. Smartfony także stały się wodoszczelne i wystarczy przymocować je na specjalnym uchwycie do kierownicy i będą służyć chociażby jako nawigacja.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*