O czym świadczą nasze ubrania?

Prawdą jest, że każdy ma swój styl. Ubieramy z reguły to co nam pasuje i to w czym jest nam wygodnie na co dzień. Tak jest zazwyczaj, ale są osoby, które uparcie dążą za modą. Nie patrzą przez to na wygodę i komfort na co dzień, tylko na ubrania w których wyglądają po prostu dobrze. O gustach się nie dyskutuje, ale bardzo łatwo można ustalić czym dana osoba się interesuje, uwzględniając tylko sposób ubioru. Nie mówimy oczywiście o tym czy ktoś jest bogaty czy biedny, bo to tak naprawdę nie powinno się brać pod uwagę. Warto zauważyć, że jest sporo grup społecznych, które ubierają się w specyficzny sposób, tylko dlatego by zwrócić na siebie uwagę i bez problemu się rozpoznawać.

Muzyka

Pierwszą myślą może być co ma muzyka tak naprawdę do ubioru. Wbrew pozorom całkiem sporo, bo muzyka tworzy swego rodzaju kulturę. Dzielimy ją na wiele gatunków, które przyciągają fanów do poszczególnych artystów. Przyjęło się, że poszczególne gatunki muzyki odnoszą się także do stylu. Pierwsze co przychodzi do głowy to ciężka odmiana rocka. Fani tej muzyki ubierają się z reguły na czarno. Zakładają czarne spodnie, skórzane kurtki z ćwiekami, a obuwie to ciężkie glany. Do tego dochodzi jeszcze kilka elementów charakterystycznych dla tego stylu, ale związane są one z wyglądem a nie z odzieżą. Można wyróżnić także wiele innych grup takich jak hip-hopowa czy nawet reggae. Wiążą się z tym także specyficzne ubrania, które są charakterystyczne tylko i wyłącznie dla tego stylu. Można łatwo po tym wywnioskować czym dana osoba się interesuje.

moda (pixabay.com)

Zainteresowania i poglądy

Ubrania w bardzo jasny i przejrzysty sposób opisują nasze zainteresowania i poglądy. Wystarczy spojrzeć na przechodniów na ulicy i po niektórych można zobaczyć, czym się interesują. Przykładem mogą być osoby, które noszą ubrania patriotyczne Unirepatria. Łatwo można wywnioskować, że wiążą swoje życie poniekąd z patriotyzmem i historią naszego kraju. Poza tym ubieranie takiej odzieży jest jednoznaczne z oddaniem hołdu bohaterom drugiej wojny światowej. Noszenie takiej odzieży przywraca wiarę w ludzkość i przywraca zanikający już powoli patriotyzm. Warto zwrócić uwagę także na osoby, które noszą koszulki klubów piłkarskich. To kolejny przykład na to, jak łatwo odczytać zainteresowania danej osoby. W tym przypadku można nawet odczytać jaki klub jest dla danego kibica najważniejszy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*